საქართველოს ეკოტურიზმის ასოციაცია ITB-ზე
საქართველოს ეკოტურიზმის ასოციაციამ მის წევრ ტუროპერატორებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო ტურისტულ გამოფენაში ბერლინში, ITB BERLIN 2023, რომლის მასპინძელიც წელს საქართველო გახლდათ.
გამოფენას 180-ზე მეტი სახელმწიფოდან 200 ათასამდე სტუმარი ესწრებოდა და   მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან მედიის 5000-მდე წარმომადგენელი აშუქებდა.
6-9 მარტის პერიოდში გამოფენის ფარგლებში, საქართველოს ეკოტურიზმის ასოციაციამ და მისმა წევრებმა სხვადასხვა შეხვედრები გამართეს ადგილობრივი კერძო სექტორის, სხვა ქვეყნის ეკოტურიზმის ასოციაციების და სახელმწიფო სექტორის წარმომადგენლებთან, რაც ვიმედოვნებთ, რომ ხელს შეუწყობს საქართველოს ეკოტურისტული პროდუქტების  ცნობადობის კიდევ უფრო გაზრდას და საქართველოს მოიზიდავს ტურიზმის ამ მიმართულებით დაინტერესებულ მრავალ ტურისტს.

Georgian Ecotourism Association at ITB
Georgian Ecotourism Association together with its member tour operators participated in the tourism exhibition in Berlin, ITB BERLIN 2023, which was hosted by Georgia this year.
The exhibition was attended by 200,000 visitors from more than 180 countries and covered by 5,000 media representatives from various countries.
During March 6-9 within the framework of the exhibition, the Georgian Ecotourism Association and its members held various meetings with representatives of the local private sector, ecotourism associations of other countries and the state sector, which we hope will help It will help to further increase awareness of Georgia’s ecotourism products and will attract many tourists interested in this direction of tourism to Georgia.